Ak Parti İstanbul Milletvekilinden CHP’ye Eleştiri Geldi

46 defa okundu , kategorisinde, 16 Şub 2017 - 11:57 tarihinde yayınlandı
Ak Parti İstanbul Milletvekilinden CHP’ye Eleştiri Geldi

Muhalefet partisi olarak referandumda hayır oyu veren ve seçim sürecinde de hayır verilmesi için propagandasına başlamasına Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz’dan sert bir eleştiri geldi. Yapılan açıklama göre Cumhuriyet Halk Partisinin propagandasının ana kemiği olan rejim değişiyor savı tamamen kara bir propaganda olduğunu beyan etti. Darbe anayasası olarak bilinen 1982 anayasasının en büyük koruyucu ve savunucularından birisi olarak gördüğü Cumhuriyet Halk Partisine adeta ateş püskürdü. Açıklamalarını sürdüren Osman Boyaz CHP’nin tam bir kalpazanlar korosu olduğunu iddia etti. Özellikle mevcut anayasanın artık talepleri karşılamadığını ve sistemin tıkandığını belirten milletvekili Osman Boyaz yazılı açıklaması ile CHP’nin tutumunu eleştirdi.

Sistem Değil Yöntem Değişiyor

Açıklamalarının detaylarında özellikle 18 maddelik bu anayasa teklifinin CHP tarafından adeta bir kara propagandaya maruz kaldığı açıklandı. Mevcut Cumhuriyet yönetim biçiminin devam ettiğini fakat sistemin değişmesi gerektiğini açıklamalarında beyan etti. Anayasa teklifi sırasında Cumhuriyet Halk Partisinin her türlü engelleme teşebbüsüne rağmen teklifte imzası olan her milletvekili ve Milliyetçi Hareket Partisinin milletvekilleri ile bu yola baş koyduklarını açıkladı.

Darbe Anayasasının Koruyucusu CHP

Konu hakkında Cumhuriyet Halk Partisinin artık sistemin tam bir savunucusu haline geldiğini ve 1982 darbe anayasasının bir numaralı savunucu konumuna eriştiği konusunda tespitlerini açıkladı. Açıklamalarının devamında ise sandıktan evet çıkması karşısında Cumhuriyet Halk Partisinin büyük bir hayal kırıklığı ile karşı karşıya kalacağını ve bundan dolayı vesayetin koruyucusu olarak anayasanın değiştirilmemesi için her türlü kara propagandayı ve laf kalabalığını sürdürecekleri konusunda tespitlerine yer verdi.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz