Apple Severler “Home Tuşuna” Veda Edecek

66 defa okundu , kategorisinde, 16 Şub 2017 - 12:47 tarihinde yayınlandı
Apple Severler “Home Tuşuna” Veda Edecek

Apple son patent başvurusu kabul edildi. Bu kabulle birlikte, efsane sayılan bazı özelliklerinde ömürlerinin son bulduğu dedikodularını akla getirdi.

Dedikodular Gerçek Oluyor

Apple’ın geleneksel “Home Tuşu” ömrünün sonuna geldi gibi gözüküyor. Apple, “IR diyotlu interaktif bir ekran paneli” için patent başvurusu yapmıştı. Bu panel ile, kullanıcılara dokunmatik ekran içerisine yerleştirilen bir sanal tuş sunulmakta. İşte bu tuş “Home Tuşu” olacak. Böylece, kullanıcılar bu tuşu kullanarak cihazı etkinleştirecek. Bu patent artık onaylandı. ABD Patent ve Ticaret Bürosu “patent başvurusunu” onayladı. Bu ilk kez, Apple yakın bir isim tarafından haber yapıldı. Bu isim: AppleInsider.

Steve Jobs, Apple’ın kurucularından. Jobs, 2007 yılında İPhone’u tanıtmıştı. O tanıtımdan bu yana “Home Tuşu” cihazın odak noktasıydı. Apple’ın Touch ID’yi piyasaya sürmesi ile “Home Tuşunun” ömrünü doldurduğuna dair çokça konuşmalar yapılmıştı.

Yine Apple, parmak izi sensörünü dokunmatik ekranın altına taşıma patent başvurusunda bulunması ile “Home Tuşu ” hakkında yapılan konuşmaların gerçek olduğu düşüncesini akla getirdi. Gerçek olmasına az kaldı.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz