Apple Yeni Iphone’larda Home Tuşu Devrine Son Mu Veriyor?

55 defa okundu , kategorisinde, 16 Şub 2017 - 12:44 tarihinde yayınlandı
Apple Yeni Iphone’larda Home Tuşu Devrine Son Mu Veriyor?

Apple hakkında çıkan iddialar doğru ise “Home Tuşu” gibi yeni İphone’larla beraber alüminyumdan olma amiral gemisi devri sona erebilir.

Apple, İphone’nin kutlamalarının 10.senesini, söz konusu iddialar doğruysa üç farklı modelle yapacak. İphone 7S Plus, İphone 7S ve İphone 8. İphone 7S plus ve 7S’in, beklenildiği gibi İphone 8’den daha iyi olması bekleniyor. 7S ve 8 modelleri arasında büyük değişiklikler olacak. İphone 7S’in yapımının alüminyumdan, İphone 8’in ise cam mimarisi ve paslanmaz çelikten olacağı, tanınan bilişim internet sitesi Digitimes’in iddiaları arasında bulunuyor.

Apple ‘’Home Tuşunu’’ Sona Erdirme Aşamasında

İphone 8 modelinin, kablosuz şarj, iris tarayıcı, kavisli OLED ekran gibi kabiliyetlere sahip olması uzun süredir bekleniyordu. İphone 8’in ücretleriyle ilgili çıkan söylentiler de İngiltere’de 800 sterlin, Amerika’da 1000 dolar civarında olacağı yönündedir. Cihazın ücretinin pahalı olmasının sebebi ise OLED ekranından kaynaklanıyor olabilir. Apple, İphone 7S Plus ve İphone 7S’i daha ucuz ücretli ürünler olarak düşünüyor. Bu iki model, son üretilen alüminyum kasalı telefonlar olabilir. Kaynaklarda belirtilenlere göre İphone cihazı 5.5 inç, 4.7 inç ve 5.8 inç boyutlarında olacak. 5.8 inçlik İphone 8’in tam olarak çelik gövde ve yeni bir cam üretiminden olacağı söyleniyor. 4.7 inçlik 7S’in, İphone 6S ve İphone 7 için kullanılana benzer özellikte bir alüminyum gövdeye sahip olacağına kesin gözüyle bakılıyor. 5.5 inçlik İphone 7S Plus henüz kesinlik kazanmasa da, alüminyum alaşımlı bir gövdeden olacağı belirtiliyor. Fakat asıl merak edilen donanımlar ise iris tarama özelliği ile kablosuz şarj edebilme yeteneğidir.

 

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz