Başbakan Binali Yıldırım: Fikrin Değerini Çok Sonra Anlarız

62 defa okundu , kategorisinde, 16 Şub 2017 - 10:37 tarihinde yayınlandı
Başbakan Binali Yıldırım: Fikrin Değerini Çok Sonra Anlarız

Başbakan Binali Yıldırım Ortadoğu Teknik Üniversitesi Teknokent de bulunan 5G Mükemmeliyet Merkezi Açılış törenini gerçekleştirirken yaptığı konuşmalar ve açıklamalar ile yine dikkatleri üzerine çekti. Yıldırım: Gelişen teknolojiler ile birçok alternatifin ortaya çıktığı günümüzde bizler de bu alternatiflerin bir adım önüne geçmeyi amaçlıyoruz diye konuştu. Övgüler ile bahsettiği Mükemmeliyet Merkezinden de aynı şekilde hizmetlerin ve yeni fikirlerin çıkmasını ümit ettiklerini söyleyen Yıldırım, son zamanlarda iletişim ve bilişim alanlarında yapılan büyük yatırımlar ve güncel siyasi konulardan da bahsederek konuşmasını sürdürdü.

İletişime Son Zamanlarda 30 Milyar Türk Lirası Yatırım Yaptık İktidara geldikleri günden beri bilişim ve iletişim konularında son derece hassas ve destekleyici adımlar atıldığını söyleyen Başbakan Binali Yıldırım, bu sektöre yapılan maddi desteklerin 30 Milyar lirayı bulduğunu ve gelişen teknolojilere paralel olarak da artarak devam edeceğini söyledi.

2016 yılı başlarında hayata geçirilen 4.5G iletişim modelinin dünyada ilk kez uygulandığını ve günümüze kadar 46 milyon insanın kullanım kapasitesine ulaştığını açıklayan Yıldırım önümüzdeki yıllarda bu sayının daha da artırılmasının amaçlandığını ve bunun için de gereken Araştırma ve Geliştirme birimlerinin desteklenmeye devam edeceğini sözlerine ekledi.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz