CHP’lilerin Marşı Sırrı Süreyya’nın Gündemine Oturdu

71 defa okundu , kategorisinde, 16 Şub 2017 - 12:01 tarihinde yayınlandı
CHP’lilerin Marşı Sırrı Süreyya’nın Gündemine Oturdu

HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, grup toplantısında söz almak üzere kürsüye çıkmıştı. Ancak hiç beklemediği bir olayla karşılaştı. Yan salonda CHP’lilerin coşkuyla ve yüksek sesle söyledikleri İzmir Marşı, Sırrı Süreyya’nın sesini duyulmaz hale getirince Ankara Milletvekili’nin tüm konsantresi bozuldu. Hatta bu duruma tepkisini gülümseyerek veren Süreyya, CHP Milletvekillerine’de söz söylemekten geri kalmadı.

Başımızın Üzerinde Yeri Var

Konuşmasını yaptığı sırada gelen yüksek marş sesleri ile konuşması bölünen Sırrı Süreyya yan salondaki CHP’lilere ithafen “İşte bu marşları söyleyenler, bu itirazlarını dile getirenler, bu durumu kabullenmeyenler, her kim olursa olsun bizim başımızın üzerinde yeri vardır. Yan yana durmak da bize onur veriyor.” dedi.

Bu sözleri salonda büyük alkışla karşılanan Sırrı Süreyya daha önce de “Direnen, bu zulme “Hayır” diyen CHP’li de olsa, MHP’li de olsa bizim düşüncemize taban tabana zıt da olsa onunla yan yana, omuz omuza durmaktan ancak onur duyarız” demiş ve hükümete de “Yol yakınken, henüz imkan varken gelin savaş odaklı değil çözüm odaklı siyasete geri dönelim. HDP, tüm bileşenleriyle bu siyasete katkı sunmaya hazır.” şeklinde seslenmişti.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz