Erdoğan’a Mektup: Babam Şehit Sayılsın

69 defa okundu , kategorisinde, 16 Şub 2017 - 13:30 tarihinde yayınlandı
Erdoğan’a Mektup: Babam Şehit Sayılsın

4 yıl önce Mersin’de silahla şaka sonucu öldürülen polisin kızı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a bir mektup yazarak babasının da şehit olarak anılmasını istedi.

Mersin iline bağlı Tarsus ilçesinde arkadaşı tarafından şaka yapmak isterken yanlışlıkla vurularak öldürülen Mithat Erdal’ın vefatının üzerinden 4 yıl geçti. Şanssız polis memurunun kızı Dilara Erdal Cumhurbaşkanı’na yazdığı mektupta babasının görev yerinde öldürüldüğü için şehit sayılmasını istedi.

Yanlışlık Değil İnfaz

Olayla ilgili sanık Hüseyin Yasak mahkemece yargılanarak 25 yıl hapis cezası almıştı. Ölen polis memurunun eşi Sibel Erdal ise eşinin bir yanlışlık sonucu değil, aksine infaza kurban gittiğini düşünerek konunun tekrar araştırılması gerektiğini ileri sürdü. Sibel Erdal’ın anlattıklarına göre polis memuru Mithat Erdal, define avcılarını yakalamak için aralarına sızmış ve kimliği ortaya çıkınca defineciler tarafından öldürülmüş.

10 Yaşından Beri İçten Güldüğüm Bir Anım Yok

Öldürülen polis memurunun kızı Dilara Erdal, babasının ölümünün ardından içten güldüğü bir anı olmadığını aktardı. Cumhurbaşkanı’na, tüm Türkiye’nin babası oldunuz bize de sahip çıkın diye seslenen Dilara Erdal, maddi bir kaygısı olmadığını ama manevi anlamda huzur için babasının şehit sayılmasını istediğini söyledi.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz