HDP Milletvekili İçin Şok Karar

65 defa okundu , kategorisinde, 16 Şub 2017 - 11:56 tarihinde yayınlandı
HDP Milletvekili İçin Şok Karar

Geçtiğimiz günlerde tutuklanan HDP’nin Şırnak Milletvekilliğini yapan Ferhat Encü hakkında tahliye kararı çıktı.

Şırnak’ta gerçekleştirilen bir terör soruşturması ile 4 Aralık 2016 tarihinde tutuklanarak Kocaeli Kandıra Cezaevi’ne konulan HDP Milletvekili akşam saatlerinde serbest bırakıldı.

“Silahlı terör örgütü üyeliği” ve “Terör örgütü hakkkında propaganda yapma” suçları ile hakkında 22 yıla kadar hapis istenen Ferhat Encü’nün davası Şırnak 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülüyordu. 4 Aralık 2016’da başlayan tutukluluk halini ve Encü’nün avukatları tarafından yapılan tahliye başvurularını değerlendirmeye alan mahkeme HDP Milletvekili hakkında tutuksuz yargılanma kararı verdi. Serbest bırakılan Ferhat Encü, kaldığı Kocaeli Kandıra Cezaevi’nden bugün çıktı.

Ferhat Encü Tahliye Sonrası Açıklamada Bulundu

Ferhat Encü’yü cezaevi çıkışında partilileri ve yakınları karşıladılar. Kameralara açıklamada bulunan HDP Milletvekili tahliyenin sevinecek bir şey olmadığını çünkü hala HDP’nin iki eş başkanının ve birçok milletvekilinin içeride rehin tutulduğunu belirtti. Referandum sürecinde kendilerinin çalıştırılmamak istendiğinden bahseden Encü, bu yolla hükümetin kendi çıkarlarını gözettiğini söyledi. “Bu ülkenin barışa ve huzura kavuşmasını istiyoruz.” diyerek duydukları özlemi dile getirdi.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz