İstanbul’a 3 Yeni Ada Daha Ekleniyor

52 defa okundu , kategorisinde, 16 Şub 2017 - 10:32 tarihinde yayınlandı
İstanbul’a 3 Yeni Ada Daha Ekleniyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Pendik’e 3 yeni ada yapıyor. Yüzölçümü 603 bin 500 metrekare olacak olan bu adalarda spor alanları, tekne turları, yürüyüş ve seyir terasları, yemek alanları, botanik parklar ve çeşitli parkurlar yer alacak.

Yeni Adalar Eğlencenin Merkezi Olacak

İBB’nin projesinde yer alan 3 yeni adanın plan ve fonksiyonları ise şöyle olacak:

  1. Ada: 372 bin metrekare büyüklüğündeki adada su sporları genel olarak hâkim olacak. Adada yelken, rüzgar sörfü, kürek, rafting ve plaj sporları gibi pek çok spor aktivitesi yapılabilecek.
  2. Ada: 125 bin metrekare olan adada su spor sahaları, golf sahası, paten parkı, basketbol, futbol ve tenis kortları, yürüyüş ve bisiklet parkurları ile yeme içme yerleri olacak.
  3. Ada: 106 bin metrekare olan bu adada ise karşılama adası görevi planlanıyor. Burada karşılama çadırı, restoranlar, koşu ve yürüyüş parkurları, tekne kiralama, iskeleler, gösteri sahaları ve parklar yer alacak.

Pendik’in son zamanlarda giderek geliştiğini ve yeni projelerin odağı haline geldiğini belirten Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, projelerin gelmesinden gurur duyduklarını söylerken İstanbul Büyükşehir Belediyesinin inşa edeceği Su Sporları Adasının Pendik için geleceği hazırlayan önemli bir vizyon projesini olduğunu belirtti.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz