Milyonlarca Taşeron İşçisi 2017 Yılı İçerisinde Beklentileri Nihayete Erecek

44 defa okundu , kategorisinde, 16 Şub 2017 - 10:08 tarihinde yayınlandı
Milyonlarca Taşeron İşçisi 2017 Yılı İçerisinde Beklentileri Nihayete Erecek

Ülke ekonomisi içerisinde kamuda çalışan milyonlarca taşeron işçisinin merakla bekledi kadro ve kamu şemsiyesine geçme planları uzun bir süredir beklemede kalmıştı. Durum hakkında yeni gelişmeler ortaya çıktı. Özellikle 2017 yılı içerisinde bu durumu çözecekleri konusunda bilgi bizzat Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından beyan edildi.

Sürecin Gelişmesinin Değerlendirilmesi

Yapılan açıklamada sözleşmeli, taşeron veya herhangi bir statüde çalışan insanların tek bir çatı altında toplayarak bu konu hakkındaki sorunları çözmek istediklerini açıkladı. Kısa bir süre önce başlanılan ve hala daha devam edilen çalıştayın sonuçlarına göre hareket edeceklerini açıklayan bakan kimseyi zor durumda bırakmayacaklarını beyan etti.

Sorun 2017 Yılı İçerisinde Mutlaka Çözülecek

Bakanın Best FM’de yaptığı konuşmada söz verdikleri ve siyasi programında bir parçası olan bu sorun hakkında kısa bir süre içerisinde sonuç alacaklarını ve söz verdiklerinin arkasında duracaklarını beyan etti.

İstihdam İçin Yeni Teşvik

Açıklamaların detayına indikçe çeşitli konulara değinen bakan yaklaşık olarak 1 milyon 500 bin insanın istihdam edilmesi sonrasında iş veren için çeşitli destekleme projelerini hayata geçireceklerini açıkladı.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz