Muhammet Ali Göz Yaşlarını Tutamadı

57 defa okundu , kategorisinde, 16 Şub 2017 - 12:24 tarihinde yayınlandı
Muhammet Ali Göz Yaşlarını Tutamadı

Erzurum’da bu sene düzenlenen Avrupa Gençlik Kış festivali tüm hızıyla sürerken başarılı sonuçlar alan gençler herkesin takdirini kazanıyor. Yapılan turnuva yarılarından birde kayakla atlama turnuvası. Kayakla atlama yarışmasında yarışan Muhammet Ali Bedir isimli Türk kayakçı yarışma sonucunda ağlamaktan kendini alı koyamadı.

Muhammet Ali Madalya Alamadı

2017 Avrupa olimpik yarışmalarında Türkiye’nin kayak ile atlama branşında tek temsilcisi Muhammet Ali, büyük bir azim göstermesine rağmen 4. olarak madalyayı kıl payı kaçırdı. Aldığı sonuca çok üzülen genç sporcu yarışma sonunda büyük üzüntü yaşadı. 14 Şubat günü yapılan yarışma Palandöken’e bağlı Kiremittepe parkurunda yapıldı.

Federasyondan Teselli

Muhammet Ali Bedir’in gözyaşlarına kayıtsız kalmayan Kayak Federasyonu başkanı Bedir’e destek vererek başarısının büyük olduğunu üzülmemesini istedi. Genç sporcuya teselli ederken federasyon başkanı genç yaşta aldığı derecenin gurur verici olduğunu hatırlatırken daha uzun yıllar daha büyük başarılar kazanacağını söyledi. Bedir bu teselli sonucunda daha fazla çalışıp daha iyi yerlere geleceğinin sözünü verirken kendisini geçen sporcuların daha iyi olduğunu söyleyerek büyük bir olgunluk gösterdi.

 

 

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz