Referandum Sınavları Etkiledi

75 defa okundu , kategorisinde, 16 Şub 2017 - 13:07 tarihinde yayınlandı
Referandum Sınavları Etkiledi

Türkiye 16 Nisan tarihinde yapılacak referanduma kitlendi. Türkiye’nin geleceği için çok büyük bir karar verecek olan halk aylar öncesinden gündemine Referandumu koydu. Referandum tarihinde birçok yapılacak etkinlik ertelenirken. Ne olacağı belli olmayan iki sınav içinde açıklama geldi ve 1 hafta sonrasına ertelendi.

Tıpçılar 22 Nisan Tarihini Bekleyecek

Tıp eğitimi alanlar için çok önemli olan iki sınav TUS ve STS, ÖSYM’nin 2016 yılında açıkladığı takvime göre 16 Nisan Haftasında gerçekleştirilecekti. Yaşanan anayasa değişikliği gelişmeleri ile Referandumda bu tarihe denk geldi. Sınava girecek birçok kişi sınav için bir değişiklik olup olmayacağının merakına düşerken ÖSYM sınav için açıklama yaparak iki sınavın 22 Nisanda yapılacağını duyurdu. Tıp eğitimi alanlar iin büyük önemi olan iki sınav son ayarlamalr ile beraber referandumdan 1 hafta sonra sınava girecekler.

Sınav Sonuçları da İleri Tarihe Alındı

TUS ve STS sınavlarının 22 Nisan’a alınması ile sınav sonuçları için öngörülen tarihte de değişikliğe gidildi. Sınavların sonuçları 17 Mayıs tarihinde açıklanmasına kara verildi. Bununla beraber tüm TUS ve STS dönem sınavlarında değişikliğe gidildi. ÖSYM böylece 2017 sınav takviminde güncellemeye gitti.

 

 

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz