Suriye Benim Sevgilim Mesajı

96 defa okundu , kategorisinde, 16 Şub 2017 - 13:28 tarihinde yayınlandı
Suriye Benim Sevgilim Mesajı

Naomi Campbell, sevgililer gününde “Suriye Benim Sevgilim” diyerek anlamlı ve güzel bir mesaj verdi.

Suriye’de 15 Mart 2011’de gösterilerle başlayan çatışma Nisan ayında tüm ülke genelinde yayılmış ve hala devam etmekte. Suriye bağımsızlığını 1946 yılında kazanmış, 1949 yılında CIA destekli bir darbe ile son bulmuştu. Darbe üstüne darbe yaşayan Suriye 1963 ile2010 yılları arasında olağanüstü hâl gibi yaşadı. Ve hala bölgede sıkıntı bitmiş değil. 2011’ den beri iç savaşın etkisiyle bölgede kan durmuş değil. Olaylara sessiz kalmayan bir kitle var fakat henüz barış sağlanmış değil.

Naomi Campbell’de sessiz kalmadı. Suriye Benim Sevgilim, dedi.

Naomi Campbell, Britanyalı bir süpermodel. Büyük Londra doğumlu olan ünlü isimin annesi Jamaika kökenli bir balerin. On sekiz yaşına kadar babasını hiç tanımadı. İlk ortaya çıkışı Şubat 1978’de Bob Marley’in müzik videosudur. Ağustos 1988’de Vogue dergisine kapak olan ünlü, dergiye kapak olan ilk siyahî kız ve bu özelliğini hala korumakta. Naomi Campbell, sevgililer gününde İnstagram hesabında anlamlı bir mesaj paylaştı. Mesajında, Suriye benim sevgilim, dedi.

Binlerce beğeni alan İnstagram paylaşımı ile Naomi Campbell, Suriye’de yaşanan iç çatışmada Suriye halkına destek verdi.

 

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz