Suriye’deki Dram Diziye Konu Oluyor

78 defa okundu , kategorisinde, 16 Şub 2017 - 13:14 tarihinde yayınlandı
Suriye’deki Dram Diziye Konu Oluyor

Suriye’de 15 Mart 2011’de gösterilerle başlayan çatışma Nisan ayında tüm ülke genelinde yayılmış ve hala devam etmekte. Suriye bağımsızlığını 1946 yılında kazanmış, 1949 yılında CIA destekli bir darbe ile son bulmuştu. Darbe üstüne darbe yaşayan Suriye 1963 ile 2010 yılları arasında olağanüstü hâl gibi yaşadı. Ve hala bölgede sıkıntı bitmiş değil. Ancak sosyal paylaşım sitelerinden Suriye’ye dünyaca ünlü yıldızlar tarafından destek geliyor.

Suriye Dramı Dizi Oluyor

Angelina Jolie ve Cristiano Ronaldo’nun da yer alacağı bir dizi yapılacak. Hatta yapılmaya başlandı. Dizi çekimleri Antep’te yapılıyor. Dizinin yapımcısı Türk. Dizide Suriyeli bir ailenin dramı konu alınacak ve üç sezon sürecek.

Hayat Köprüsü

Hayat Köprüsü, Suriye’den Antep’e göç etmiş bir ailenin gerçek yaşam öyküsünü anlatacak. Dünyaca ünlülere oyunculuk teklifi götürülüyor. Bir sosyal sorumluluk projesi olacak olan dizide yerli ve yerli olmayan birçok oyuncu yer alacak. Yönetmen, Gaziantep Belediye Başkan’ı Fatma Şahin’in” Gaziantep’e gelme zamanı” demesinden dolayı çekim yeri olarak seçtiklerini belirtti. Diziden elde edilen gelir Suriye’deki insanlar için harcanacak.

 

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz