Türkiye Euro 2024’e Aday Olacak

64 defa okundu , kategorisinde, 16 Şub 2017 - 12:28 tarihinde yayınlandı
Türkiye Euro 2024’e Aday Olacak

Türkiye Futbol Federasyonu kararı ile ülkemiz EURO 2024’e ev sahipliği yapmak için 2 Mart’ta adaylığını açıklayacak. Kararı bizzat Türkiye Futbol Federasyonu başkanı Yıldırım Demirören açıkladı. Yıldırım Demirören, spor bakanı Akif Çağatay Kılıç ile ortak basın toplantısı düzenleyerek konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Demirören açıklamalarında bundan önceki organizasyonu 1 oy farkla kaybettiklerini, ülkemizde bulunan 32 üst düzey stat ile bu anlamda Avrupa’nın ilerisinde olduğumuzu ve artık bu organizasyona ev sahipliği yapmayı hak ettiğimizi söyledi.

Akif Çağatay Kılıç ne dedi?

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Akif Çağatay Kılıç ülkemizde cumhurbaşkanımızın verdiği talimatla statların düzenlendiğini ve birçoğunun yeniden inşa edildiğini, bu çalışmaların sonucunda ülkemizin büyük organizasyonlara ev sahipliği yapabilecek kapasiteye ulaştığını ve ülkemizde bulunan statlar açısından tek rakibimizin Amerika olduğunu sözlerine ekleyerek bu organizasyonu başarı ile üstleneceğimizi dile getirdi.

Euro 2024’e ev sahipliği yapmak için son başvuru tarihi 3 Mart olarak belirlenmişti. Organizasyona ev sahipliği yapmak için Almanya, Hollanda ve Estonya – Rusya ortaklığı şeklinde başvuruların gelmesi bekleniyor.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz