Ünlü Giyim Markası Kompedan İflas Etti

94 defa okundu , kategorisinde, 16 Şub 2017 - 10:14 tarihinde yayınlandı
Ünlü Giyim Markası Kompedan İflas Etti

Tüm Türkiye genelinde toplamda 110 mağazası bulunan Eko Giyim Tekstil Mağazacılık A.Ş mahkeme kararı ile iflas etti. İç giyim sektöründe hizmet veren firmanın Kompedan markası ile açtığı mağazalar teker teker kapanmaya başladı.

Yıllık 110 milyon cirosu bulunan şirketin iflasına döviz kurlarındaki yükseliş ve mallara olan taleplerdeki düşüşün neden olduğu belirtildi.

Ödenmeyen Senet Borçları Nedeniyle Dava Açıldı

İstanbul Anadolu Asliye Ticaret Mahkemesi’nde geçtiğimiz Cuma günü görülen davada ünlü tekstil devinin iflası açıklandı. A.Y isimli bir alacaklı tarafından Eko Giyim hakkında ödenmeyen senet borcu nedeniyle dava açılmıştı. İcra takibinin de kesinleşmesi üzerine şirkete iflas davası açıldı ve görülen dava Eko Giyim’in aleyhine sonuçlandı.

İflasın kesinleşmesi ile birlikte şirketin malları tasfiye edilmeye başlanacak. Oluşturulacak iflas masası tarafından öncelikle işçilerin maaşları ödenecek. Daha sonra para kalması halinde şirketin SGK ve vergi borçları ödenecek.

Şirketin iflas etmesine neden olan borcun ise 80 milyon TL civarında olduğu belirtiliyor. Eko Giyim’in iflas etmesi ile birlikte 500’e yakın mağaza çalışanı da işsiz kalmış olacak.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz